Business Manager

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir? Kısaca

Sosyal medya sektörünün büyük bir kısmını kaplayan Facebook şirketi tarafından Facebook ve Instagram kanallarına reklam verebilmek için oluşturulmuş bir reklam yönetim merkezidir.

Facebook Reklam Kütüphanesi Nedir?

Dünyada insanları bir arada görmenin yeni yolu da sosyal medya! Buna bağlı olarak işletmeler, yeni reklam yönetimlerini sosyal medya tarafında geliştiriyorlar. Dünyanın en fazla trafik alan web siteleri genellikle insanların en çok vakit geçirdi yani sosyal medya siteleri oluyor. Bu kadar insanı bir arada görmüşken eğer sizde Facebook ve Instagram için reklam vermek istiyorsanız mutlaka Facebook reklam kütüphanesinin ne olduğunu bilmeniz gerekiyor.

facebook reklam kütüphanesi

Facebook ya da Instagram’da reklam verebilmek için bir Facebook hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Eğer bir Facebook hesabınız yoksa işe ilk olarak Facebook hesabı oluşturmakla başlayabilirsiniz. Daha sonra yapmaz iken tek şey aşağıdaki bağlantıyı kullanarak hesabınıza giriş yapmak.

https://www.facebook.com/ads/library/

Facebook Reklam Kütüphanesi Ne İşe Yarar?

Yusuf reklam kütüphanesi yalnızca reklam vermek için değil aynı zamanda rakiplerinizin ne reklam verdiğini de görüntüleyebilirsiniz. Sayfa Şeffaflığı bölümünden daha fazlasını gör butonuna basarak bu gibi detaylara ulaşabilirsiniz. Facebook reklam kütüphanesi sayesinde rakiplerinizi analiz ederek doğru bir reklam stratejisi oluşturabilirsiniz

 

Facebook ve Instagram Reklamcılığı ile ilgili diğer makalelere ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ayrıca SEO ile ilgileniyorsanız SEO ile ilgili yazmış olduğu makaleleri de inceleyebilirsiniz.

Deniz Işık

Ben, Deniz Işık. 2001 Yozgat doğumluyum. Hayatımı, dijital pazarlamanın bir alanı olan SEO'ya adadım. Daha önce, Türkiye'nin önde gelen ajanslarından birinde SEO Executive pozisyonunda çalıştım. Şuan Türkiye'de orta ölçekli firmalara Profesyonel SEO Danışmanlığı veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu