SEO

Google’da Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Gerekiyor?

Google’da üst sıralarda çıkmak

Aslında bizim yaptığımız işin kabaca tek tarifi bu. Google arama motorunda üst sıralarda çıkmak. Aylarca planladığımız SEO planlamalarının tek bir amacı var o da google da 1.sırada olmak.

Google’da üst sıralara çıkmak için ne yapmam gerekir?

Google, aynı konuya ait dizindeki tüm sayfaları sıralamak için bir algoritma yarattı. Bu algoritmadan geçer not alan siteler, google aramalarında öne çıkıyor. Algoritmayla uyumlu olmayan sitelerse 2.sayfa ve daha sonraki sayfalarda yerini alıyor.

Google’da ilk sıralarda çıkmak?

Google arama motorunda yukarda çıkmak için bir SEO’ya ihtiyacınız var. Eğer bir SEO Uzmanı yerine kendi işinizi kendiniz yapmak istiyorsanız, SEO öğrenmelisiniz. SEO öğrenmek için bu kategorimi inceleyebilirsiniz.

Google’a adımı yazınca çıksın?

Google’a adımı yazınca ilk sırada çıksın diyorsanız, bunun için illa bir siteye ihtiyacınız yok. Kullandığınız sosyal medya hesapları, medium.com gibi makale platformları, yazar profilleriniz gibi kanallar ile de arama sonuçlarında isminizi yazınca kendinizi çıkartabilirsiniz. Yine de bu konuda web site açmanızın daha iyi bir avantaj olabileceğini hatırlatmak isterim.

Google’a sitemi nasıl eklerim?

Google’a sitenizi eklemek için bir search console kaydı yapmanız, bu işlemi hızlandıracaktır. Ayrıca, search console kaydı yapmasanız bile google, sitenizi bir şekilde keşfettikten sonra arama sonuçlarında zaten gösterecektir. Fakat amacınız google da ilk sıralara çıkmak ise, kesinlikle search console kaydı yapmalısınız.

Google’da üst sıralara çıkaracak kişi arıyorum?

Sizi Google’da üst sıralara çıkaracak kişi SEO Uzmanı’dır. Alanında başarılı, güçlü referansları olan seo uzmanları ile çalışmak sizi istekleriniz konusunda tatmin edecektir.

Deniz Işık

Ben, Deniz Işık. 2001 Yozgat doğumluyum. Hayatımı, dijital pazarlamanın bir alanı olan SEO'ya adadım. Daha önce, Türkiye'nin önde gelen ajanslarından birinde SEO Executive pozisyonunda çalıştım. Şuan Türkiye'de orta ölçekli firmalara Profesyonel SEO Danışmanlığı veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu