Teknik SEO

Makale Spinner (Makale Özgünleştirici) Nedir? Faydalı Mı?

Makale değiştirici olarak aratılan makale spinleme siteleri oldukça popüler bir araç haline geldi. Bu araç, makale özgünleştirici görevi görüyor. Birileri tarafından, belirli bir emek karşılığında hazırlanmış içerikleri, “makale özgünleştirme siteleri” tarafından değiştiriliyor.

Bu araçlar Türkçe dili için de hizmet veriyor. Google’da “türkçe spin sitesi” kelimesini aratarak, bir çok makale spin sitesine ulaşabilirsiniz. Sizlere “makale değiştirme sitesi” olarak sunulan bu hizmet her ne kadar doğruymuş gibi görünse de kesinlikle size ait olmayan, birileri tarafından emek verilerek hazırlanmış içerikleri asla spinlemeyin.

Makale spinleme araçları, size kısa vadede kolay ve ücretsiz trafik kazandırabilir. Ancak size zararları şunlardır;

  1. Marka güveninizi zedeler
  2. Zayıf ve kontrol dışı içerikleriniz oluşur
  3. Size ait olmayan kelimeler, şirketiniz ya da web sitenizin vizyonunu ve misyonunu değiştirir.

Tamamen programatik sunulan bu makale spinleme araçları, kelimenin akışını bozmaktadır. Bu nedenle, kendi içeriklerinizi kendiniz üretmeli, takipçilerinizle paylaşmalısınız.

Deniz Işık

Ben, Deniz Işık. 2001 Yozgat doğumluyum. Hayatımı, dijital pazarlamanın bir alanı olan SEO'ya adadım. Daha önce, Türkiye'nin önde gelen ajanslarından birinde SEO Executive pozisyonunda çalıştım. Şuan Türkiye'de orta ölçekli firmalara Profesyonel SEO Danışmanlığı veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu