Search Console

Search Console Site Haritası Getirilemedi Hatası Çözümü

Search console’da karşılaşabileceğiniz onlarca hata var. Bu hatalardan birisi de site haritası getirilemedi hatasıdır. Bu hatanın bir kaç nedeni olabilir. Gelin birlikte bu hatanın nedeni ve çözümünü inceleyelim.

1- Yanlış url: Gönderme isteğinde bulunduğunuz URL’de bir site haritası bulunmuyor olabilir. Manuel olarak site haritasının çalışıp çalışmadığını inceleyin. Eğer url çalışmıyor ya da beyaz ekranda kalıyorsa bu hatayı çözmeye odaklanın.

2- Sayfayı yenileyin: site haritasını gönderdiğinizde, Getirilemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. Sayfayı yenilemeniz genellikle bu uyarıyı ekrandan kaldırmaktadır.

3- Yeniden gönderin: daha önce gönderdiğiniz site haritasında getirilemedi hatası ile ilgili detaylar yazacaktır. Site haritasına ait URL’in çalıştığını doğruladıktan sonra, site haritasını kaldırıp tekrar yükleyebilir ya da zamanla düzelmesini bekleyebilirsiniz.

 

Search console ile ilgili diğer hatalar ve bilgilere bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Deniz Işık

Ben, Deniz Işık. 2001 Yozgat doğumluyum. Hayatımı, dijital pazarlamanın bir alanı olan SEO'ya adadım. Daha önce, Türkiye'nin önde gelen ajanslarından birinde SEO Executive pozisyonunda çalıştım. Şuan Türkiye'de orta ölçekli firmalara Profesyonel SEO Danışmanlığı veriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu